Home  -  Bio  -  CD/MP3  -  Video  -  Photo  -  Events  -  Contact


Tomáš Reindl

je hudební skladatel, multi-instrumentalista, hráč na
tabla. Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, ve kterých má hudba často extatický, transovní rozměr. Zároveň však využívá i moderní hudební technologie a procesy.
Jako prakticky jediný v ČR se do hloubky zabývá indickou rytmikou a sólovou i doprovodnou hrou na indická tabla, která studoval pod vedením jednoho z nejvýznamějších současných tablových mistrů Sanju Sahai. Skladbu vystudoval na pražské HAMU pod vedením Prof. Hanuše Bartoně, vzdělával se ale i na různých kursech, workshopech a soukromých lekcích v Indii, Velké Británii, Itálii a Turecku. Aktivně hraje i na další etnické bicí nástroje (darbuka, riq, rámové bubny, cajon, atd.), didžeridu, středověký dulcimer, klarinet, koncovku, bluesovou harmoniku a řadu dalších nástrojů. Využívá také techniky alikvótního zpěvu, beat-boxu, či indické recitace rytmů.

Tomáš Reindl tvoří hudbu bez omezení žánrů, či často právě na pomezí různých žánrů (elektroakustická hudba, vážná hudba, jazz, písňová tvorba, world music, tvorba filmové a scénické hudby). Mezi jeho nejvýznamější díla patří skladba UTERO: Concerto for Cello, Tabla and Symphonic Orchestra (2015), či kompletní hudba k baletu Zahrada soch v Divadle opery a baletu v Ústí n.L. (2010).

V současné době vyučuje Etnomuzikologii na Hudební fakultě Akademie můzických umění v Praze a na Konzervatoři Jaroslava Ježka, působí též často jako lektor různých hudebních workshopů a seminářů.

Současné projekty a spolupráce např:
Sólový projekt OMNION, trio NAKARA, Amit Chatterjee (India/US), Shahab Tolouie (Írán), Pavel Fajt & Slet bubeníků, Lenka Lichtenberg (Canada), Yair Dalal (Izrael),
Anežka Hessová (tanec kathak), Elena Kubičková, Milan Svoboda, orchestry Berg, Musica Florea a další.

Kompletní bio zde...

Skladatelské stránky Tomáše Reindla:

www.tomasreindl.cz

 

 

 

*************
Tomas Reindl: Omnion

 

Home  -  Bio  -  CD/MP3  -  Video  -  Photo  -  Events  -  Contact